FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Zakup mieszkania
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miro
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 198

PostWysłany: Pią Lip 09, 2021 5:52 am    Temat postu: Zakup mieszkania Odpowiedz z cytatem

Planujemy kupno mieszkania od osoby prywatnej. Na co zwrócić uwagę? Co sprawdzić? Czemu się przyjrzeć bliżej . Mamy na oku mieszkanie po "generalnym remoncie"... i zastanawiam się czy nie jest to piękna otoczka, a w środku zgniłe jajo niespodzianka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
tubylec
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 54

PostWysłany: Pią Lip 09, 2021 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ważna sprawa: przy podpisywaniu umowy- i przedwstępnej, i finalnej, zadanie dwóch zapisów:
1. Sprzedający oświadcza, że mieszkanie wolne jest od zadluzen i ZOBOWIAZUJE SIE do niezadluzania go
2. Zobowiazujecie notariusza do niezwłoczne dokonania adekwatnego wpisu w księdze wieczystej.
To pierwsze jest ważne, ponieważ chroni was przed zadłużeniem mieszkania pomiędzy umową przedwstępna a finalną (my tak trafiliśmy niestety, i ostatecznie żeby zachować dom, gdy po roku od sprzedaży komornik zgłosił się po dom za dług stworzony przez sprzedającego w trakcie sprzedaży, musieliśmy spłacić dług sprzedajacego). Warto wiedzieć, że każdy dług sprzedajacego może obciążyć dom do momentu podpisania umowy finalnej, co wychodzi na jaw dopiero po dłuższym czasie.
A kwestii wpisu do ksiąg - na to czeka się w małych miastach ok 3 miesiące, w dużych jeszcze dłużej, i w tym czasie cuda miga się zadziac w tych księgach. Dlatego warto przedwstępna też spisać przy notariuszu, bo wpisanie jej w księgę wieczystą gwarantuje kupującemu tzw pierwszeństwo roszczenia w przypadku roszczeń osób trzecich.
https://homly.to/artykuly/umowa-przedwstepna-zadatek-jak-to-dziala

Więcej informacji znajdziesz na stonie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Swing
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Lip 2021
Posty: 1

PostWysłany: Pon Lip 19, 2021 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez kredytu się nie obejdzie...
_________________
Drewniane place zabaw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
netta
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Mar 2019
Posty: 454

PostWysłany: Nie Sie 22, 2021 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To raczej pewne! Myślę że warto kupić mieszkanie od dewelopera, najlepiej na osiedlu Apartamenty Karolinki w Gliwicach, bo ten deweloper od startu do zakończenia inwestycji kontroluje wszystkie procesy. Ma wyspecjalizowane działy zajmujące się koordynacją działań, ma też własnego generalnego wykonawcę. Działa kompleksowo i nie jest zależny od innych podmiotów a to sprawia że ich mieszkania nie mają usterek i są przekazywane właścicielom bez opóźnień
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amanda_kos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 1696

PostWysłany: Czw Sie 26, 2021 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkania teraz tak poszły w górę, że aż stach myslec o kupnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kewa3939
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Sie 2018
Posty: 622

PostWysłany: Pią Sie 27, 2021 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osiedle Duet http://www.loker.com.pl/?action=tekst&idt=3 w Rumi mocno zachęca . Dlatego zalecałbym ruszyćw tym kierunku, moim wymogom całkowicie to sprostało. Z resztą mieszkać w takiej lokalizacji to prawdziwy hit!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stella00
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 524

PostWysłany: Pią Sie 27, 2021 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieć własne mieszkanie to duży komfort. Mam porównanie, bo był czas, że korzystałam z najmu. Tym bardziej się cieszę, że mam coś swojego. Mieszkanie kupione w Warszawie w bardzo dobrej dla mnie lokalizacji i z profesjonalnym zarządcą Per modum do tego. Na sąsiadów też nie narzekam, pomagamy sobie wzajemnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kilem
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Cze 2021
Posty: 217

PostWysłany: Sob Sie 28, 2021 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lata wynajmowałam i miałam dość tego, że pakuję komuś kasę do kieszeni. Chciałam mieć swoje. Jak tylko wzrosła moja zdolność kredytowa to od razu kupiłam mieszkanie na tym osiedlu http://www.osiedla-sogo.pl/smolec . O czymś takim myślałam, bo dom to jednak wysokie koszty, mieszkanie jest tańsze, a tutaj te mieszkania są w zabudowie dwurodzinnej dzięki czemu mają także atuty mieszkania w domku czyli np. własny ogród
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Asystent
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 265
Skąd: Malbork

PostWysłany: Nie Sie 29, 2021 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko jest znaleźć mieszkania w przystępnej cenie - po pandemii ceny wzrosły, bo ludzie zaczęli lokować swoje oszczędności w nieruchomości. Na stronie https://www.nieruchomosci.orange.pl/ znalazłem ostatnio świetne mieszkanie w idealnym stanie, miałem odłożoną pełną kwotę i je zakupiłem. W przyszłym tygodniu wprowadzam się razem z małżonką.
_________________
Nie istniejesz dla mnie, nie ma cię w mojej pamięci, choć tyle razy robiłeś wszystko, by się w niej znaleźć... Nie istniejesz dla mnie, nie ma cię
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Farbian300
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Wrz 2020
Posty: 95

PostWysłany: Nie Sie 29, 2021 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi znajomi planują właśnie przeprowadzkę z mieszkania w Krakowie i szukają jakiś fajnych ofert w warszawie, ale mówią, że ceny są tragiczne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kubamarkiewicz
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 12

PostWysłany: Pon Sie 30, 2021 6:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TBV oferuje mieszkania lublin w świetnych cenach. Wydaje mi się, że jest to świetna opcja szczególnie dla rodzin z dziećmi. Osobiście niedługo wybieram się na oglądanie mieszkań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tymoteusz1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1903

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2021 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, to ciekawa sprawa.

Ostatnio zmieniony przez Tymoteusz1 dnia Czw Lut 10, 2022 6:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dolny
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Sie 2020
Posty: 141

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2021 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że bardzo dobrze trafiłam. Bo tak się składa, że szukamy mieszkania we Wrocławiu. Niby to duże miasto lecz znaleźć idealne mieszkanie dla siebie nie jest tak łatwo. I tak podpytałam się znajomych i dowiedziałam się, że mieszkania wrocław rynek pierwotny tutaj https://www.mojdom.com.pl/lokale-mieszkalne można bardzo dużo takich mieszkań znaleźć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
murray.stone
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Wrz 2021
Posty: 2
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Wrz 07, 2021 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku nowego mieszkania koszty opłat na fundusz remontowy są niższe, podobnie zresztą jak rachunki za prąd czy ogrzewanie (z uwagi na zastosowanie nowych technologii wznoszenia budynków), dlatego koszty eksploatacji są korzystniejsze z perspektywy mieszkańców.
_________________
Rynek pierwotny czy wtórny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Toffik98
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 20 Sty 2021
Posty: 29

PostWysłany: Wto Wrz 07, 2021 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja staram się szukać mieszkania na stronach internetowych z ogłoszeniami. Znalazłem kilka fajnych ofert na stronie https://salondevelopera.pl/.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy