FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Ekspres przelewowy czy na kapsułki?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 810

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2015 5:09 pm    Temat postu: Ekspres przelewowy czy na kapsułki? Odpowiedz z cytatem

Jaki ekspres waszym zdaniem sprawdza się lepiej?
Widziałam, że te na kapsułki przeważnie są nieco tańsze. Zastanawiam się jak wygląda ich codzienne użytkowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Nie Wrz 06, 2015 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przelewowy to chyba ten najzwyklejszy jeśli dobrze kojarzę. Kupujesz filtr i jedziesz.
Ekspres na kapsułki natomiast wymaga kupowania samych kapsułek i różnie to bywa z jego obsługą. Jeśli jednak nie zamierzasz oszczędzać na takim zakupie, to myślę, że możesz kupić coś całkiem łatwego w obsłudze i przygotowującego pyszną kawę. Kapsułki natomiast można bezproblemowo znaleźć w internecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kotycz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 866

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2015 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki ekspres to duży wydatek, ale wydaje mi się, że zanim nazbieramy kasy na takie luksusy, warto zaopatrzyć się w kawiarkę na indukcję czy co tam mamy w kuchni.
Tutaj: www.cookstore.pl/indukcja,c233.html jest kilka świetnych przykładów.
Kawiarka to o tyle dobre rozwiązanie, że jest dużo tańsza (koszt ok. 100-200 zł max.) a kawę przyrządza się równie dobrą jak z ekspresu.
Różnica polega na tym, że tu musimy wszystko robić sami. Sami spieniamy sobie mleko, regulujemy temperaturę itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucky
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 755

PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już samemu musisz zdecydować jaki ekpres wybrać. Czy moze lepsza bedzie dla ciebie taka właśnie kawiatka. Tak czy inaczej jest spory takich urządzeń http://www.flint.com.pl/asortyment/content/35-ekspresy-saeco
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
budowlaniec
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 649

PostWysłany: Sob Lip 09, 2016 11:01 am    Temat postu: czy ekspres? Odpowiedz z cytatem

Ja zastanawiam się czy nie lepsza będzie od ekspresu kawiarka http://www.konesso.pl/pol_m_Zaparzacze-do-kawy_Kawiarki_Top-Moka-1837.html Jest to wloska kawiarka 100% Made in Italy. Mała, zgrabna, dobrze wykonana. No i zajmuje mniej miejsca niż ekspres. Na moje potrzeby akurat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koniczynka86
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 81

PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz zdecydować jaki będzie lepszy dla twoich potrzeb, ja bym wybrała przelewowy bo te kapsułki są drogie, więc nawet jak trochę na początku zaoszczędzisz to potem się może on okazać bardzo drogi w użytkowaniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lili9
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 733

PostWysłany: Sro Lut 27, 2019 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już zdecydujecie się na kupienie profesjonalnego ekspresu do kawy, to nie zapominajcie o tym, aby regularnie usuwać z niego kamień - zwłaszcza, jeśli woda w Waszych mieszkaniach jest twarda. Na stronie https://strefafiltrow.pl/saeco-philips-ca6700-00-odkamieniacz-do-ekspresow-do-kawy-saeco-250ml.html mozecie sobie zamówić profesjonalne środki odkamieniające do takich ekspresów, u mnie sprawdzają się świetnie, więc polecam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
celta
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 1074

PostWysłany: Sro Mar 13, 2019 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkim osobom, które rozglądają się za odpowiednim ekspresem do kawy polecam zajrzeć na stronę www.ekspresydokawy.pl Tam znajdziecie solidny sprzęt, który robi przepyszną kawę. Firma ta oferuje ekspresy dla domów oraz biur.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janeczka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 1
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze zwykla kawiarka? Wiadomo, ze wygoda nie ta, ale kosztuje tylko ulamek ceny ekspresu. Ja uzywam kawiarki, a ekspres sie kurzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ramis88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 1867

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2019 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat jeżeli chodzi o wybór dobrej jakości ekspresów do kawy to ze swojej strony zdecydowanie mogę polecić Ci abyś również zwrócił uwagę na ofertę sklepu https://sklep.kawaolsztyn.pl/ekspresy-do-kawy/automatyczne My zdecydowaliśmy się na model Jura Impressa E6 Platin z dodatkowym stałym 10% rabatem na zakup kawy także jestem w pełni zadowolony, bo w końcu rano mogę wypić pyszną kawkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manganor
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Kwi 2019
Posty: 4
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2019 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem na kapsułki - totalna beznadzieja... Kupiłem zwykły ekspres z Saeco, mieli kawę i sam dozuje - po prostu bajka - wiadomo na niego trzeba wydać sporo kasy, ale na pewno będziecie zadowoleni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabysiak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Mar 2021
Posty: 71

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2021 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co powiecie o ekspresie ciśnieniowym? Zdecydowanie lepiej przygotowuje kawę, a także wygodniej i szybciej Smile Dodatkowo może przygotować kilka specjałów kawowych. Ja mam bardzo fajne urządzenie, dokładniej https://www.swiatekspresow.pl/ekspres-cisnieniowy-saeco-aulika-focus/ Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koman
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Mar 2020
Posty: 3792

PostWysłany: Czw Gru 16, 2021 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zastanawiasz się nad wyborem sprzętu do parzenia kawy to zobacz jeszcze na opcję z kawiarką https://www.2cafe.pl/kawiarka-aluminiowa-czy-stalowa-ktora-wybrac, ja z niej korzystam i uważam, że to super alternatywa dla ekspresu, a kawa smakuje równie dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
REPORTOWICZ
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lut 2021
Posty: 1133

PostWysłany: Sro Sty 19, 2022 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele jeszcze moim zdaniem również zależy od tego gdzie taki ekspres miałby się znajdować. Punktach gastronomicznych to niestety może być zbyt mało. Ja u siebie w restauracji posiadam ekspres od https://teges.pl/ekspresy-do-kawy-gastronomiczne/ i jestem zdania, że właśnie ten wybór jest najlepszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kominkiewiczk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 649

PostWysłany: Nie Sty 23, 2022 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej ocenie zdecydowanie kapsułkowy. Tutaj https://www.nespresso.com/pl/pl/order/capsules/original zerknijcie sobie ile jest różnych rodzajów kapsułek i na jak pyszne kawki można sobie pozwolić. Takie ekspresy są też zdecydowanie bardziej intuicyjne i też sporo tańsze. A kawki z nich wychodzą przepyszne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy