FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Smogowy problem
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Lis 2016
Posty: 83

PostWysłany: Sob Sty 20, 2018 8:54 pm    Temat postu: Smogowy problem Odpowiedz z cytatem

Potrzebuję porady i mam nadzieję, że ktoś z Was mi obiektywnie pomoże. Mieszkam pod miastem, cały czas żyłam w przeświadczeniu, że smog mnie nie dotyczy. Cały spokój zburzył mi mąż, bo zakupił domowy miernik zanieczyszczeń, najbliższa stacja pomiarowa jest 30 km ode mnie także stwierdził, że to nas w ogóle nie dotyczy. I to co nam na tym mierniku wychodzi mnie przeraża! dzisiaj normy przekroczone o 300%. Chyba cały ten syf z miasta schodzi do nas bo mieszkamy niżej....wcześniej tak nie czułam, teraz oddycha mi się strasznie. Czy oczyszczacz powietrza to będzie dobre rozwiązanie? co tu dużo mówić, mam stare okna, nie są szczelne także w domu mamy też to wszystko. A ja za miesiąc rodzę. I druga kwestia, nie stać mnie teraz na drogi sprzęt, wyższa półka to nawet 3 tys zł, czy taki wystarczy https://klarta.pl/?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
hello
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 1072

PostWysłany: Nie Sty 21, 2018 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie oczyszczacze to świetny pomysł, ale nieco kosztowny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olinka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 182

PostWysłany: Nie Sty 21, 2018 6:47 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Sama jestem ciekawa jak taki oczyszczacz działa i czy jest lepszy od nawilżacza? Ja kupiłam taki nawilżacz z filtrem i niby on też jakoś oczyszcza powietrze ale z tego co widzę to ten klarta to już taki konkretniejszy sprzęt i wcale nie drogi- ja za swój nawilżacz dałam prawie 2 razy tyle. Poza tym bardzo fajnie się prezentuje- taki zgrabny a ten mój sprzęt to taka krowa Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magica
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 582

PostWysłany: Pon Sty 22, 2018 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@olinka, nawilżacz nie oczyści ci powietrza tylko wyeliminuje suche powietrze, to wszystko
@koska, jesteś w ciąży, masz w domu przekroczone normy więc nawet się nie zastanawiaj. jak będziesz wybierać oczyszczacz to patrz na zastosowany system filtrowania - ilu elementów się składa, czy potrafi wyłapywać kurz i sierść zwierząt, czy pochłania zapachy i czy radzi sobie z alergenami ze smogiem, i pyłem zawieszonym. to takie podstawowe cechy. kolejna sprawa to jonizacja powietrza, dobrze żeby taką funkcją posiadał bo naładuje otoczenie jonami ujemnymi, które mogą poprawić środowisko w którym przebywamy.
jeśli chodzi o ten oczyszczacz klarta z linku to widzę że ma filtr wstępny, hepa, katalistyczny i węglowy co jest dobrą informacją (wyłapie alergeny, roztocza, smog i pyły) i jest jonizacja. jak za tę cenę to brałabym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 1064

PostWysłany: Pon Sty 22, 2018 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to problem i to już od dawna, niestety w naszym kraju wiele się o tym mówi, ale żadne czyny za tym nie idą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maffin
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 14

PostWysłany: Pią Sty 26, 2018 6:04 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Tych oczyszczaczy czy też nawilżaczy jest masa co nie oznacza,że te z wyższej półki cenowej (2-3tysięcy) są lepsze niż te tańsze. Sam szukałem długo, orientowałem się jak to wygląda z wymianą filtrów oraz porównywałem parametry. Kupiłem ten klarty w kolorze różowym bo to dla córki i od około dwóch tygodni jestem zadowolony z jego działania. Moim zdaniem ma wszystko co potrzebne w takim oczyszczaczu: 5-cio stopniowy system filtrowania, jonizator, którego większość modeli nie posiada, czujnik dymu i kurzu, pilot do sterowania, wydajność 277m3/h (do pomieszczeń około 30m2). Najważniejsze,że czuć różnicę we wdychanym powietrzu a córa nie ma od jakiegoś czasu nocnych duszności spowodowanych zbyt dużą ilością pyłków i kurzu w powietrzu co bardzo ważne przy jej alergii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz Bach
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 446

PostWysłany: Czw Lut 22, 2018 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety, smog to problem naszych czasow. Trzeba sie jakos przed nim chronic. Na zewnatrz chronia nas maski antysmogowe - ale tu takze trzeba zwracac uwage na to, jakie kupowac. Musza miec odpowiednie certyfikaty na swoja skutecznosc (takie maja maski, ktore mozna kupic w sklepie U-mask np) oraz trzeba pamietac o wymianie filtrow -minimum raz na rok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KarolinaW
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 649

PostWysłany: Wto Lut 27, 2018 1:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest straszne co się dzieje, straszne że ludzie są tak bezmyślni, pala czym popadnie, nie zwracają uwagi na to, nie biora pod uwagi ze to na ich zdrowie tez ma wpływ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morus
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Lip 2018
Posty: 657

PostWysłany: Sro Sie 22, 2018 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się. Ja ratuję się jak można czyli mam w domu nawilżacz i oczyszczacz powietrza od http://www.nawilzacze-venta.pl/ i dzięki temu mam świadomość, że dużo mniej się truję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mesler
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Lip 2018
Posty: 1151

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2018 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprostszym sposobem na dowiedzenie się czegoś o zdrowiu jest przeglądanie tematycznych portali. Dla mnie ostatnio bardzo spodobał się https://www.zdrowie.info.pl/bol-owulacyjny-zrobic-bolesna-owulacja/ przy jego pomocy znacznie poprawiłam jakość swojego życia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gutek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 1689

PostWysłany: Pon Paź 29, 2018 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim przypadku bezwzględnie należy zainwestować w oczyszczacz powietrza. Dzięki temu można normalnie funkcjonować. Trzeba koniecznie postawić na jakość. Ciekawe rozwiązania ma niemiecka marka Alfda . Poczytajcie sobie np. o urządzeniu ALR550 .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olinka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 182

PostWysłany: Pon Lis 05, 2018 6:30 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Do 3 tysięcy to juz kupisz taki naprawde konkretny oczyszczacz. Ja mam oczyszczacz Electrolux EAP450 , który wybrałam ze względu na wydajność -nadaje się do pomieszczeń max 60m2 tak więc to bardzo dużo jeżeli chodzi o tego typu sprzęt. Ogólnie wygląda bardzo fajnie, sterować można nim za pomocą pilota i jest bardzo cichy. U mnie sprawdza się idealnie, po kilku pierwszych godzinach jego pracy w mieszkaniu było czuć zmianę powietrza na lżejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radekrak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 373

PostWysłany: Czw Lis 08, 2018 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smog to problem, który dotyczy w Polsce szczególnie Krakowa. Przyznam się, że planując tam podróż nie omieszkam kupić na Ceneo https://www.ceneo.pl/Maski_antysmogowe masek antysmogowych. Może nie będę fajnie w niej wyglądać, ale zdrowie najważniejsze. Prawda jest jednak taka, że tak zwany smog niegdyś też był znany i to o wiele bardziej, niż dziś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zania12
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Lis 2018
Posty: 3

PostWysłany: Pią Lis 09, 2018 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze że nie znam się kompletnie na tym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mwp.biz.pl
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Lis 2018
Posty: 5

PostWysłany: Nie Lis 18, 2018 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się i ten problem pojawia się praktycznie w każdym większym mieście, dlatego warto przynajmniej w swoim mieszkaniu bądź miejscu pracy zadbać o dostęp do świeżego powietrza. Jeżeli zdecydują się Państwo na zakup oczyszczacza to zapraszamy do naszego sklepu internetowego https://www.mwp.biz.pl/ ponieważ przygotowaliśmy szeroki wybór modeli w bardzo dobrych cenach i do tego opcją darmowej dostawy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy