FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Fotowoltaika - warto?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
winetta
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 837

PostWysłany: Sro Sty 05, 2022 1:20 pm    Temat postu: Fotowoltaika - warto? Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do osób posiadających fotowoltaikę - jak to u Was realnie zmniejszyło rachunki? Opłaca się założyć nawet mniej paneli jak nie mam dużo gotówki a potem dołożyć z czasem więcej? Jakoś przerażają mnie te podwyżki prądu o których tak trąbią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
korekkurek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Lis 2021
Posty: 503

PostWysłany: Czw Sty 06, 2022 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, że warto! Tylko trzeba wiedzieć, skąd zamawiać aby nie otrzymać kota w worku a do tego, aby wyszło to po opłacalnej cenie. Mi udało się osiągnąć ten efekt - a to po zapoznaniu z ofertą https://www.brilliantfinish.pl/oferta/fotowoltaika . Dostarczona fotowoltaika w pelni sprostala moim wymaganiom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stella00
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 524

PostWysłany: Czw Sty 06, 2022 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy warto wchodzić w fotowoltaikę? Według mnie jak najbardziej. Nawet mimo tego, że najpierw w taką instalację trzeba zainwestować. Oczywiście warto się rozeznać dokładnie w temacie, ponieważ można się ubiegać o różne dofinansowania. A komu takie zadanie powierzyć? Szczerze polecam https://otwartaenergia.pl/ , to naprawdę solidna firma z doświadczeniem i indywidualnym podejściem. Zajmą się wszystkim kompleksowo, od projektu po sam montaż. Zawsze dobierają jak najkorzystniejsze rozwiązanie i najbardziej opłacalne dla klienta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olinka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 182

PostWysłany: Wto Sty 11, 2022 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety walczę z wykonawcą... pokusiłam się na tanią ofertę i panele nie są dobrze założone, jest ich za mało i płacę kredyt za instalacje i do tego rachunki za prąd... a z instalacji wystają jakieś kable, nie mogę się doprosić żeby przyjechali to sprawdzić Sad radzę ostrożność serio.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 533

PostWysłany: Wto Sty 11, 2022 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem warto gdyż coraz więcej mamy urządzeń elektrycznych w domu, a i prąd coraz droższy. Warto jednak skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która wyliczy zapotrzebowanie dla domostwa, zrobi projekt instalacji i ją zamontuje. Ja współpracowałam z Hymon https://hymon.pl/serwis-i-montaz/, który dodatkowo pomógł mi w papierach, które należy wypełnić w ubieganiu się o dotację. Dzięki nim wszystko poszło sprawnie, a dziś już cieszę się działającą instalacją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1622

PostWysłany: Pią Sty 14, 2022 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam panele za krótko żeby powiedzieć co i jak, teraz wiadomo mniej tego słońca a nadwyżek z lata nie mam żeby za prąd nic nie płacić. Ale jestem dobrej myśli, znajomi mają od lat założone i oszczędności są. Za prąd powiedzmy płacą po 50 zł jak wcześniej po 300. Ja gdybym miał drugi raz teraz decydować to i tak bym zamontował panele. Nawet na kredyt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
makłowicz
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 16 Kwi 2020
Posty: 22

PostWysłany: Pon Sty 17, 2022 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzałem różne analizy i wychodzi na to, że warto, z tym że trzeba wziąć pod uwagę, że pewne zmiany za kilka mscy się szykują więc trzeba się zastanowić czy lepiej stawiać teraz, czy dopiero jak wejdą w życie. Jak już podejmiecie decyzję to zacznijcie temat od tego poradnika https://www.tim.pl/strefa-porad/Instalacja-fotowoltaiczna-%E2%80%93-potrzebujemy-pozwolenie-na-budowe-czy-zgloszenie , bo w nim jest całe info odnośnie pozwolenia na budowę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
fiodor90
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2022
Posty: 86

PostWysłany: Pon Sty 17, 2022 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że lepiej wziąć kredyt i założyć tyle paneli żeby ich wydajność była odpowiednia do zużycia. Pewnie dołożenie później będzie więcej kosztować. A tak to co byś musiał zapłacić za prąd to tyle wyniesie Cię rata kredytu. Albo są też opcje leasingu na przykład na instalacje. Wiem, że niektóre firmy dają taką ofertę. Trzeba poszukać. Z resztą porządny przedstawiciel przedstawi Ci najbardziej korzystną ofertę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aborcjaslowacka
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 31

PostWysłany: Wto Sty 18, 2022 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedzi, można na Was liczyć Smile

Aborcja Słowacja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczay
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 31 Paź 2018
Posty: 57

PostWysłany: Wto Sty 18, 2022 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też przerażały podwyżki dlatego zdecydowałem się na instalacje fotowoltaiki. Skorzystałem z oferty https://www.otovo.pl/ i jeśli szukacie solidnej firmy z doświadczeniem to bardzo ich polecam. Dokładnie pomogli dobrać ilość paneli, pokierowali jak otrzymać dotacje. Jeśli jest taka potrzeba pomagają w uzyskaniu kredytu także, można u nich wziąć instalacje w leasing i wykupić w dowolnym momencie. Mam panele LONGi, falownik SolarEdge. Rachunki na poziomie 10-20 procent tego co było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolajna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 1114

PostWysłany: Sro Sty 19, 2022 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A znacie firmę https://www.edisonenergia.pl/ ? Już dość długo działają na rynku, mają na koncie ogrom zainstalowanych paneli więc jak ktoś się zastanawia nad instalacją to warto do nich przedzwonic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robin82
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Sty 2022
Posty: 3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 19, 2022 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za parę miesięcy podobno kompletnie nie będzie się to opłacać dla nowych inwestorów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morus
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Lip 2018
Posty: 657

PostWysłany: Wto Sty 25, 2022 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że warto, fotowoltaika to wspaniała sprawa, nic dziwnego, że jest coraz bardziej popularna. W końcu nie dość, że dzięki temu rozwiązaniu zostają nam oszczędności w kieszeni to jeszcze jest to działanie neutralne dla środowiska a o jego dobru wszyscy musimy myśleć. To teraz konkrety – za montaż odpowiadała u nas firma Haldex z Mysłowic https://www.fotowoltaika.haldex.com.pl/oferta/fotowoltaika-dla-domu Dobrze się spisali, sprawnie i szybko im to poszło. Dodam, że firma oferuje też wycenę projektu, serwis oraz pomoc przy uzyskaniu dofinansowania i formalnościach związanych z uruchomieniem instalacji no i pod względem cenowym jest u nich w porządku, także również z tego względu warto się na tę firmę zdać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bartekwlkp2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 608

PostWysłany: Wto Sty 25, 2022 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W momencie kiedy bardzo drożeje nam energia elektryczna, zdecydowanie warto - polecam firmę https://calma.pl/ . Jako eksperci, podchodzą do sprawy bardzo profesjonalnie, po audycie energetycznym, montażu, możemy liczyć również na pomoc w załatwieniu formalności. To eksperci, na których bardzo można liczyć, zdecydowanie polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalala
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 47

PostWysłany: Pią Sty 28, 2022 5:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz zamontować fotowoltaikę to polecam firmę https://wasta.com.pl/jak-dobrac-moc-fotowoltaiki-dla-domu-100-200-m2/. Są wykwalifikowani i mają najlepszą cenę na rynku. Charakteryzuje ich indywidualne podejście do potrzeb klienta oraz dokładność i solidność.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy